Tarihçe

Kooperatifimiz 1965 yılında o sırada Marangozlar Derneği başkanı olan Sayın Asım YAZAR`ın üstün çabaları ile kurulmuştur. Başlangıçta 40 esnaf ve sanatkar ile kurulan Kooperatif`in kurucu Yönetim Kurulu`nda şu isimler yer almıştır;
slide

Yönetim Kurulu

Başkan Asım Yazar
İkinci Başkan Hüseyin Mutlu
Murahhas Üye Turhan Demirezen
Üye Hüseyin Değerli
Üye Ali Ayyıldız
Üye Ahmet Karagöz
Üye Ahmet Başaran
slide

Eski Başkanlarımız Hakkında

Asım Yazar başkanlık görevini 1974 yılına kadar devam ettirmiş ve o yıl yapılan Genel Kurulda Ahmet Çakır'a devretmiştir.Ahmet Çakır'da bu görevi 1999 yılında vefat edene kadar 25 yıl süreyle başarıyla sürdürmüştür.Ahmet Çakır'ın vefatından sonra Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Borucu bir yıl süreyle başkanlık yapmış ve 30 Nisan 2000 tarihinde yapılan Genel Kurulda da Mehmet Çelik Kooperatif Başkanı seçilmiştir.

Kısıtlı imkanlarıyla ayakta kalmaya çalışan küçük esnaf ve sanatkarımıza kredi desteği vermek amacıyla kurulan Kooperatifimiz küçük bir dükkanda başladığı yaşamını günümüze kadar çeşitli adreslerde hizmet vererek ve büyüyerek sürdürmüştür. Kooperatifimiz 2008 yılı Ocak ayından itibaren, restore ettirdiğimiz yeni hizmet binamızda geçmişte olduğu gibi Safranbolu esnaf ve sanatkarının kredi ihtiyacını karşılamak için yardımcı olmaya devam etmektedir.

Kooperatifimizin bugünlere gelmesinde,başta kurucular olmak üzere emeği geçen herkese Safranbolu esnafları adına şükranlarmızı sunuyoruz.

Yönetim Kurulu
slide

Eski Başkanlarımız